Usługa

dobór pomp ciepła

Kup pompę, która będzie dla Ciebie optymalna!

Wykonamy niezbędne obliczenia i powiemy Ci, który model pompy ciepła sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Jesteś na etapie poszukiwania dotacji?

Sprawdź: Dofinansowanie Pomp Ciepła

Dobór pomp ciepła
krok po kroku

Zobacz, jak w 3 krokach przebiega dobór pomp ciepła w Instalacjach+

Rozmowa wstępna

1. Rozmowa wstępna

Zaczniemy od prostej rozmowy i zadania Ci kilku pytań. Będziemy chcieli poznać m.in. powierzchnię Twojego domu i poziom izolacji cieplnej. Na tej podstawie wybierzemy dla Ciebie najlepszy model pompy ciepła.

Przejście do działania

2. Przejście do działania

Przedstawimy Ci listę naszych propozycji i pomożemy przy zakupie. Możesz też zdecydować się na montaż. Jako, że w naszej bazie znajduje się sporo firm, na pewno znajdziesz taką z wolnym terminem.

Opieka posprzedażowa

3. Opieka posprzedażowa

Jeśli zdecydujesz się także na montaż, otrzymasz gwarancję, a ewentualne naprawy w przyszłości nie będą stanowić problemu. Wszystkie usługi wykonujemy kompleksowo, od A do Z. Nasza opieka posprzedażowa jest praktycznie dożywotnia.

Napisz lub zadzwoń do nas już teraz:

Kontakt

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w wyborze rozwiązania lub uzyskaniu finansowania dla swojej inwestycji? Skontaktuj się z nami!

biuro@instalacjeplus.pl
zgoda

Dlaczego pompę ciepła trzeba dobrać?

Pompa ciepła nie może być ani zbyt słaba, ani zbyt mocna.

Jeśli moc będzie za mała, Twój budynek nie zostanie dostatecznie ocieplony. A jeśli zbyt duża, pompa ciepła będzie często się włączać i wyłączać, skracając swoją żywotność. 

Podczas doboru pompy ciepła bierze się pod uwagę izolację, wielkość budynku, lokalizację, klimat, oraz charakterystykę cieplną. Można to zrobić dzięki profesjonalnemu audytowi energetycznemu.

Dlaczego warto zlecić dobór fachowcowi?

Ponieważ samodzielny dobór pompy ciepła często kończy się niepowodzeniem.

O ile wiele rzeczy można obliczyć (np. zapotrzebowanie cieplne budynku), o tyle wiele rzeczy fachowiec powie Ci z własnego doświadczenia. Ile osób mieszka w Twoim domu? Jak często otwieracie okna? Kąpiele są długie, czy krótkie?

Jeśli zależy Ci na sprzęcie OZE, który dobrze ogrzeje Twój dom: nie działaj na własną rękę i zleć dobór pompy ciepła fachowcowi z Instalacji+.